Náhled inzerátu
     Hrách dřeňový pnoucí Alderman 18,- Kč 23.01. 2023   11:08
Balení obsahuje 20 g semen

Popis

Hrách dřeňový pnoucí (Pisum sativum) odrůda Alderman je pozdní odrůda. Hrách je nenáročná rostlina, pěstuje se hlavně kvůli chutným plodům, které obsahují vitamíny. Z vitamínů je zde zastoupen především vitamín A, vitamíny skupiny B a v nezralých semenech i vitamín C. Obsah minerálních látek je okolo 2 - 3 %, převážně draslík, fosfor a hořčík. Nejsou v něm téměř žádné tuky (jen 1 - 2 %) ani sodík. Důležitý je rovněž vysoký podíl dusíkatých látek (20 - 25 %) a obsah 5 - 7 % hrubé vlákniny. Díky tomu je vhodným doplňkem stravy všech, kdo mají potíže se srdcem a je také vhodný v případě oslabené nervové soustavy a jiných funkčních poruch.Výška rostliny

Rostlina dorůstá do výšky 140 ? 160 cm, zde je nutná opora (síť, tyč).


Plod

Plodem jsou tupě zakončené velmi silné lusky 10 ? 12 cm dlouhé, které obsahují 9 ? 10 větších zrn světle zelené barvy. Technická zralost je 87 dnů od výsevu.


Nároky

Hrách je nenáročný na půdu, nejlépe se mu daří v lehkých hlinitých půdách. Půdu je třeba přihnojovat podle potřeby fosforečnými a draselnými hnojivy.


Výsev a klíčení

Výsev hrachu se provádí na jaře, nejlépe v druhé polovině března až začátkem června. Řádky jsou od sebe vzdáleny min. 80 cm, zrna jsou vysévána buď jednotlivě s odstupem 8 - 12 cm a hloubky 4 - 6 cm nebo v tzv. hnízdech po 3 ? 4 semenech, tato hnízda jsou v řádku od sebe vzdálena 30 cm.
Semena - neoseeds
www.neoseeds.cz
tel.737087393
Upřesňující informace


Cena: 18,- Kč
Fotografie k inzerátu - po kliknutí na fotku lze použít kolečko myši pro pohyb mezi fotkami
Obnovit inzerát (TOPovat) | Poslat známému | Tisk inzerátu | Vymazat inzerát

Kontaktní formulář pro odpověď na inzerátVáš e-mail:       Poslat současně i na můj e-mailWarning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /srv/_container/_1000212/web/content/www/index.php on line 386

 
Vaše reklama zde za 500 Kč
Až 150 znaků na vaší prezentaci.
Viditelná a cílená propagace.
Kontakt: reklama1inzerce.cz
Apis zateplování oken
Provádíme zateplování oken, opravu kování, montáž žaluzií, sekčních vrat a vitráží již od roku 1998.